#1 2009-05-25 20:48:10

Suchmen

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 1

Przewodnik po militariach

Wojna,wojna,wojna ... I love this game!
No cóż to mój pierwszy post wiec czytajcie uważnie i nie komentujcie;)
Zacznijmy od początku...

[b][color=red]Zanim zaczniemy małe plądrowanko czyli w krainie deszczowców.[/color][/b]

Główne zasady szpiegowania:
- Wielkość miasta, które szpiegujesz wpływa na możliwość schwytania. Czym większe tym mniejsza szansa wykrycia - szpieg lepiej może zmieszać się z tłumem.
- Ilość szpiegów pracujących w obronie miasta, które chcesz szpiegować. Czym więcej “kabli” (szpiegów-obrońców) tym większa szansa wykrycia.
- Wielkość Twojej Kryjówki wpływa na szansę wykrycia - zmniejsza ją czym większy poziom budynku.
- Dodatkowo każda misja ma własny poziom ryzyka opisany poniżej.
- Nigdy nie szpieguj większych miast od swojego - mogą się odpłacić atakiem…
- Nie ryzykuj - schwytany szpieg może się popłakać i powiedzieć wszystko przeciwnikowi.

Co będzie jak wykryją szpiega?
To zdarzenie jest losowe. Może zdarzyć się sytuacja, że szpieg zostanie wykryty i po prostu “zlikwidowany”, władca miasta może również dowiedzieć się skąd szpieg pochodzi (z jakiej wyspy lub konkretna lokalizacja). Szpieg może zostać również schwytany i przesłuchany - może powiedzieć różne rzeczy - na przykład ile wojska jest w Twoim mieście, ile masz surowców w mieście i tak dalej.

Dzięki szpiegowaniu możesz dowiedzieć się wiele informacji (jeżeli oczywiście misja się powiedzie) na temat miasta przeciwnika zanim przystąpisz do ewentualnego ataku. Jak wcześniej wspomniałem jest możliwość sprawdzenia czy gracz gra fair - wystarczy zanalizować jego port - jeżeli dużo statków handlowych przypływa i wyładowuje towary, zaś żadne nie wypływają z towarami można mówić o “pakowaniu konta”, czyli złamaniu regulaminu.

[color=red][b]Czas bohaterów czyli its time too kill[/b][/color]

Jak  wybrać cel do ataku?
Służy do tego wyszukiwarka graczy z ich lokacja ( czyt wyspą )
Wybieramy sobie np sojusz z którym bedziemy walczyć. Wpisujemy jego nazwę, zaznaczamy świat NY i ikariam.pl
Pokaże nam to lokacje graczy wrogiego Sojuszu. Wybieramy sobie takiego do którego mamy najbliżej. Oczywiście sprawdzamy wcześniej jego dorobek w rankingu generałów, dzięki czemu wiemy czy idziemy na słabszego czy mocniejszego gracza.
Jeśli jest mocniejszy, piszemy do generała, by dobrał nam kompana do walki.
Jeśli mamy daleko do wszystkich wrogich graczy, stawiamy lotne miasto przy najbliższym wrogu i nękamy go z lotki.
Zwykle przed wojna każdy gracz wie kogo atakować.
Pamiętajcie wojsko jeśli jest wasze słabsze i wiecie że nie dacie rady to uciekajcie tak by wróg nie nabił na was WSL, chyba że macie blisko sąsiada, który wam pomoże, ewentualnie przyjmie część waszych materiałów na przechowanie.

[u]Oto obowiązkowe strony które powinien mieć każdy gracz!!!!![/u]

1. Konwerter raportów - tu wkleimy nasz raport po bitwie i konwerter przeliczy WSL
http://pl-k.pl/ikariam/
2. Wyszukiwarka Sojuszy, graczy, miast.
http://www.ika-world.com/pl/suche.php?v … mp;land=pl
3. Symulatory Wojen (by Predatorfull)
http://basil.nazwa.pl/ikariam.php?act=fight
http://ikariamlibrary.com/?content=IkaFight
[color=red]
[b]I na koniec co sie stanie jak sie nie uda oops!![/b][/color]

- Jak zabezpieczyć surowce?
- Jak odeprzeć atak?
- Jak znieść blokadę portu?
- Jak przeprowadzić mobilizację?

WAŻNE - wystawienie wszystkich surowców na targ nic nie da! Przeciwnik i tak będzie w stanie je złupić!

Pytanie pierwsze - jak bronić się przed atakiem w Ikariam? Otóż by nie zostać zaatakowanym podstawową zasadą jest nie odstawać poziomem rozwoju od innych mieszkańców wyspy i okolicy. Miasta będące mniej więcej na równym poziomie są w lepszej sytuacji niż małe miasta, które znacznie łatwiej złupić nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Również stara dobra łacińska zasada - Pax melior est quam iustissimum bellum (pokój jest lepszy od najsłuszniejszej wojny), czyli krótko mówiąc - nie atakuj innych graczy, którzy są silniejsi, jeżeli już chcesz sprawdzić swoje oddziały w walce to atakuj wioski opuszczone (szara nazwa i znaczek “i” obok).

Można również zniechęcać przeciwnika do ataków. W sumie jest to taktyka już całkowicie desperacja (a także niezbyt lubiana) - można wyburzyć swój port handlowy do 1 poziomu, przez co osoba atakująca z innej wyspy dużo surowców nie ukradnie.

Pytanie drugie - jak zabezpieczyć surowce przed splądrowaniem w Ikariam? W przypadku gdy posiadasz niewielkie, rozwijające się miasto Twoje surowce są zagrożone - nie masz zbytnio jak ich ukryć, a poziom magazynu zawsze jest zbyt niski by “upchnąć” tam wszystkie. Jeżeli zaś posiadasz już jako takie miasto możesz ukryć surowce na 4 sposoby:
- Wysłać surowce do kolonii, tak by atakowane miasto było praktycznie na skraju płynności (czyli pełne magazyny, ale w ten sposób by się “nie przelewało)
- Wysłać surowce na przechowanie do dobrego znajomego lub wysoko postawionego członka Twego sojuszu
- Wysłać surowce statkami handlowymi w daleką podróż, a po ataku je zawrócić (ta opcja prawdopodobnie prędzej czy później będzie zniwelowana przez twórców gry)
- Mocno inwestować w magazyn…

Pytanie trzecie - jak odpierać ataki w Ikariam? Odpowiedź jest prosta - czym się da :-)
Ataki mogą być przeprowadzane z trzech stron - od morza w celu zablokowania portu, od morza poprzez lądowanie obok miasta i od strony lądu. Ta pierwsza forma ataku jedynie zablokuje Twój port, lecz nie zaatakuje samego miasta. Lądowanie obcych wojsk z innych wysp przeważnie trochę trwa, więc jeżeli często zaglądasz do raportów wyspy zdążysz się przygotować. Zaś atak innego gracza z tej samej wyspy może być najmniej przyjemny - czas podróży jest niewielki.
Odeprzeć atak na miasto możesz dzięki rozbudowywaniu murów (każdy poziom dodaje bonus obrońcom) oraz utrzymywaniu w mieście oddziałów. Zawsze warto mieć w swojej wiosce nieco wojska, nigdy nie wiadomo kiedy ktoś Cię zaatakuje.

Jak znieść blokadę miasta w Ikariam? W przypadku blokady miasta można użyć okrętów w celu przerwania okupacji portu - pojawi się wówczas taka opcja w podglądzie. Najlepiej gdy już to się stanie wyprodukować kilka jednostek dodatkowo i odbić swój port, mimo to, jeżeli przeciwnik się na Ciebie “wkurzy” może wówczas niemal na okrągło okupować Twój port wysyłając co rusz nowe jednostki. Przerwanie blokady portu nie jest łatwe gdy przeciwnik dysponuje lepszym sprzętem.

Jak przeprowadzić mobilizację miasta w Ikariam? Otóż na każdą bitwę najlepiej się przygotować. Gdy ktoś Cię atakuje Twój doradca militarny powiadomi Cię o tym, podany jest tam czas do bitwy oraz ilość jednostek przeciwnika. W tym celu najlepiej przenieść część jednostek z innych miast (jeżeli się takowe posiada) do tego, które będzie atakowane. Warto również w ciągu pozostałego czasu zbudować nieco dodatkowych jednostek, wycofać surowce z miasta i obniżyć produkcję, by w przypadku zwycięstwa wroga złupił mniej surowców. Nawet jeżeli posiadasz nieco złota, to lepiej zainwestować i mieć te zyski na minusie, ale odeprzeć atak niż zostać złupionym i stracić więcej surowców niż ta inwestycja byłaby warta.

I tyle na początek:)
Niech moc będzie z Wami czy jakoś tam...


(materiały zaczerpnięte z internetu)
kto czyta nie błądzi=)

Ostatnio edytowany przez Suchmen (2009-05-25 23:29:33)

Offline

 

#2 2009-05-25 23:31:31

Maximus I

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 12

Re: Przewodnik po militariach

Pełna informacja o podstawach działań wojennych- cieszmy się, że Suchmen czuwa nad Nami.

p.s. Doorka będzie dumna

Offline

 

#3 2009-05-25 23:42:33

Pharao

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 6

Re: Przewodnik po militariach

Suchmen - jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy

Wieeelkie thx

Offline

 

#4 2009-05-26 14:29:08

sebakoxek

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 18

Re: Przewodnik po militariach

TEMAT ZOSTAJE PRZENIESIONY DO FORUM PORADNIKI Z TEGO POWODU ZE TO JEST PORADNIK LINK DO FORUMdaje za ten post punkt chwały na forum możesz być dumny bo to 1 punkt chwały na całym forum nadany przez administratora /punkty chwały napawają tylko administratorzy i moderatorzy

to jest także 1 watek który można przykleić

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
forum rometa czym najlepiej odrdzewic stare klucze sowa śmierć zhou mi wymarzona dziewczyna www.forum dyskusyjne zlobka 28 pun